O nas

Pomysłodawcy i współpracownicy

Artur Luzar – strażak, ratownik medyczny i inżynier bezpieczeństwa cywilnego, absolwent Szkoły Głównej Służby Pożarniczej. Pracownik Wydziału Informatyki i Łączności Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie. Entuzjasta nowych technologii.

Piotr Sowizdraniuk – doktor nauk społecznych w dyscyplinie nauki o bezpieczeństwie specjalizujący się w zakresie organizacji, funkcjonowania i modelowania systemów ratowniczych. Pedagog, strażak i ratownik medyczny na co dzień prowadzący zajęcia z pierwszej pomocy, kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz ratownictwa medycznego w Szkole Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie.

Szymon Nitecki – student Informatyki Stosowanej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Od zawsze zainteresowany nowymi technologiami. W ostatnim czasie głównie skupiony na tworzeniu oprogramowania na system Android.

Jacek Nitecki – lekarz, jeden z pionierów ratownictwa medycznego w Państwowej Straży Pożarnej. Współtwórca kilku projektów informatycznych w tym: platforma e-learningowa z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy, aplikacja na urządzenia mobilne zawierająca procedury z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy. Asystent w Zakładzie Medycyny Katastrof i Pomocy Doraźnej CMUJ w Krakowie.

Jerzy Jaskuła – ratownik medyczny, instruktor AHA/ERC/ITLS/NAEMT, Kierownik Zespołów Wyjazdowych w Krakowskim Pogotowiu Ratunkowym, Prezes Fundacji „Ratuj Życie”

Łukasz Luzar – kierownik projektów i architekt rozwiązań mobilnych, pasjonat nowych technologii związany z branżą telekomunikacyjną i bankową, studiował informatykę na AGH, obecnie pracuje dla jednej z czołowych firm w branży automatyki i energetyki.

Katarzyna Mędrzycka – psycholog, ratownik medyczny. Jako pracownik Wydziału Organizacyjnego Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie, prowadzi działalność konsultacyjną oraz edukacyjną z zakresu psychologicznych aspektów działań ratowniczych.

Maciej Pożarski – strażak, specjalista ds. multimediów, absolwent Polsko-Japońskiej Wyższej Szkoły Technik Komputerowych, pracownik Centrum Edukacji Niestacjonarnej przez Internet Szkoły Głównej Służby Pożarniczej, twórca projektu graficznego aplikacji.